Светски дан вода обележава се сваке године 22.марта. Овим даном Уједињене нације желе да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. У Србији се такође обележава светски дан вода бројним манифестацијама, а ове године ЈКП Водовод Ужице, у сарадњи са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовањз Ужице, расписао је литерарни и ликовни конкурс за ученике основних школа "ВОДА ЈЕ ЖИВОТ", на тему промоције очувања чисте и здраве пијаће воде. Пристигао је велики број радова, а Комисија за доделу награда је изабрала најуспешније ликовне и литерарне радове.

Међу њима се налази и наша ученица 5. разреда Теодора Карајичић која је освојила 3. место у категорији ликовних радова. Честитамо!

Председница фондације "Драгица Николић" уручила је 155 лаптопова најуспешнијим ученицима завршних разреда основних и средњих школа који су освојили прва места на републичким и једно од прва три места на међународним такмичењима. Међу њима је и наша ученица Ана Максимовић, ученица 8 разреда,  која је освојила прво место на републичком такмичењу из шпанског језика.

ПОХВАЛНИЦА

Чланак са сајта Министарства омладине и спорта

У Градском културном центру у понедељак, 20. јуна, одржан је пријем за вуковце и ђаке генерације основних и средњих школа, и уручене су награде за ученике који су постигли резултате на републичким такмичењима.

Чланак са сајта Ужичке недеље

Grad02

Дана 14. 6. 2016. ОШ „Алекса Дејовић је приредила свечану доделу диплома за најуспешније осмаке. Дипломе и похвалнице уручивали су председник Школског одбора Никола Гогић, члан Савета родитеља Жељко Шпијуновић, представник Градске општине Севојно Миливоје Јеремић и директор школе Владе Живановић.

Велики број ученика, наставника, родитеља и гостију присуствовало је 10. јуна у холу школе у Севојну свечаној додели награда и диплома "Вук Караџић", дипломе Ученик генерације, као и посебних диплома за ученике који су остварили запажене резултате на такмичењима из појединих предмета у току школовања. Носиоци дипломе "Вук Караџић" су награђени књигом, а ученик генерације сатом и књигом.

(Посвећено Сари Матовић, Јанковић, Вучковић...)

Нек се моје мисли сад потребе лате,

Саре да вреднују,  да им име злате,

што , маладалачки брину о изгледу баште,

кажем, није важна  башта, него цвеће што у башти расте.

Поводом 20 година од оснивања Учитељског друштва Града Ужица расписан је литерарни и ликовни конкурс на тему „Мој учитељ / Моја учитељица“. Учешће на овом конкурсу су узели и наши ученици и постигли велики успех.

1db6c3954a8f1f1d5a9aea776458f0eb

Иза нас је једна успешна наставна и школска година у којој су ученици наше школе остварили одличне резултате на свим нивоима такмичења, многим школским наставним  и ваннаставним активностима као и на завршном испиту.

Просечан број бодова на завршном испиту по предмeтима,  помножен корективним коефицијентом (0,5) је за:

• српски језик - 7,27
          • математику - 5,78
          • комбиновани тест - 6,66

Када наш успех упоредимо са успехом ужичких градских школа постигли смо из српског језика прво место, тј. најбољи резултат, из математике смо трећи по успеху, а на комбинованом тесту смо на седмом месту.

Резултате завршног испита можете погледати на следећем линку  ЗАВРШНИ ИСПИТ

Честитамо  нашим ученицима и желимо им много среће и успеха у даљем школовању!

Свим ученицима желимо  срећан и безбрижан распуст.

Колектив ОШ "Алекса Дејовић"

Градска смотра рецитатора "Песниче народа мог" одржана је 26.марта 2015. године у Градском културном центру у Ужицу по 45. пут. Град Ужице ће на 36. Окружној смотри рецитатора у Косјерићу, 7. априла представљати шест рецитатора, ученика основних и средњих школа.