Поводом дечије недеље Центар за социјални рад традиционално је расписао конкурс на тему „Имам право да живим срећно и здраво“. Ово је назив теме литерарног конкурса за средњошколце, док су основци учествовали на ликовном конкурсу.

Ученице наше школе Нина Трнавац (5-1) и Анђела Ршумовић (8-3) освојиле су друго и треће место, док је Сретен Стаменић,ученик ОШ „Стари град“ освојио прво место.

Успех наших ђака на кросу. Све честитке!

Лана Ковачевић (1. место)
Лазар Андрић (1. место)
Николина Ракић (3. место)
Ђорђе Лазић (3. место)

Колектив ОШ „Алекса Дејовић“ честита награђеним ученицима, њиховим родитељима и жели да лични успеси изузетних ученика буду мотивација наредним генерацијама.

ДРУГО МЕСТО НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ "ШАПНУЛА МИ ЂЕТИЊА ТАЈНУ ИЗ КЛИСУРЕ"

Нижу се успеси наших ђака.
Честитамо Марти Тодоровић, ученици 72 одељења,  на освојеном 2. месту.

Председница фондације "Драгица Николић" уручила је 155 лаптопова најуспешнијим ученицима завршних разреда основних и средњих школа који су освојили прва места на републичким и једно од прва три места на међународним такмичењима. Међу њима је и наша ученица Ана Максимовић, ученица 8 разреда,  која је освојила прво место на републичком такмичењу из шпанског језика.

ПОХВАЛНИЦА

Чланак са сајта Министарства омладине и спорта

На свeчаном пријему поводом Дана града Ужица уручeна су признања најистакнутијим грађанима. Мeђу награђeнима за постигнутe изузeтнe рeзулататe нашао се и Андрeј Ковачeвић, наш бивши ученик, који јe освојио бронзану мeдаљу на Мeђународној хeмијској олимпијади на Тајланду.

У Градском културном центру у понедељак, 20. јуна, одржан је пријем за вуковце и ђаке генерације основних и средњих школа, и уручене су награде за ученике који су постигли резултате на републичким такмичењима.

Чланак са сајта Ужичке недеље

Светски дан вода обележава се сваке године 22.марта. Овим даном Уједињене нације желе да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. У Србији се такође обележава светски дан вода бројним манифестацијама, а ове године ЈКП Водовод Ужице, у сарадњи са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовањз Ужице, расписао је литерарни и ликовни конкурс за ученике основних школа "ВОДА ЈЕ ЖИВОТ", на тему промоције очувања чисте и здраве пијаће воде. Пристигао је велики број радова, а Комисија за доделу награда је изабрала најуспешније ликовне и литерарне радове.

Међу њима се налази и наша ученица 5. разреда Теодора Карајичић која је освојила 3. место у категорији ликовних радова. Честитамо!

Grad02

Дана 14. 6. 2016. ОШ „Алекса Дејовић је приредила свечану доделу диплома за најуспешније осмаке. Дипломе и похвалнице уручивали су председник Школског одбора Никола Гогић, члан Савета родитеља Жељко Шпијуновић, представник Градске општине Севојно Миливоје Јеремић и директор школе Владе Живановић.