Светски дан вода обележава се традиционално 22. марта. Празник је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. На овај дан желимо да се подсетимо на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света.

И у нашој земљи Светски дан вода обележавамо низом манифестација.Јавно комунално предузеће „Водовод“ Ужице Светски дан вода обележава кроз писану реч и слику најмлађих, оних на којима остаје задатак да размишљају о важности и очувању воде као извора живота и свеопште енергије. На позив Водовода Ужице да учествујемо на литерарном и ликовном конкурсу на тему "Вода не зна границе" радо смо се одазвали и дали мали допринос кроз литерарне саставе и ликовне радове ученика.

226   На 3. колу Лиге Западне Србије одржаном 3. 2. 2019. године у Горњем Милановцу, ученица осмог разреда ОШ „Алекса Дејовић“ Севојно, Сандра Глибетић, освојила је 1. место у категорији пионирки - серијска ваздушна пушка, а 3. место у категорији ваздушни пиштољ. Екипа пионирки Севојна екипним пласманом заузела је 2. место.

Марко Печеничић, ученик наше школе, однео је награду за најбољег младог перспективног спортисту пионира Града Ужица, за 2018. годину, за изванредне резултате које је постигао у каратеу.

"Марко Пeчeничић јe члан КК Uniline - Сeвојно и такмичи сe у дисциплини борбe појeдиначно у катeгорији + 55 кг у 2005. годишту. Овe годинe Марко јe освојио прво мeсто на Првeнству Србијe и трeћe мeсто на Купу Србијe. Порeд тога учeствовао јe на овогодишњeм Балканском првeнству за младe као члан каратe рeпрeзeнтацијe Србијe". ("Пасаж")

Честитамо, Марко!

Поводом дечије недеље Центар за социјални рад традиционално је расписао конкурс на тему „Имам право да живим срећно и здраво“. Ово је назив теме литерарног конкурса за средњошколце, док су основци учествовали на ликовном конкурсу.

Ученице наше школе Нина Трнавац (5-1) и Анђела Ршумовић (8-3) освојиле су друго и треће место, док је Сретен Стаменић,ученик ОШ „Стари град“ освојио прво место.

На свeчаном пријему поводом Дана града Ужица уручeна су признања најистакнутијим грађанима. Мeђу награђeнима за постигнутe изузeтнe рeзулататe нашао се и Андрeј Ковачeвић, наш бивши ученик, који јe освојио бронзану мeдаљу на Мeђународној хeмијској олимпијади на Тајланду.

Успех наших ђака на кросу. Све честитке!

Лана Ковачевић (1. место)
Лазар Андрић (1. место)
Николина Ракић (3. место)
Ђорђе Лазић (3. место)

Светски дан вода обележава се сваке године 22.марта. Овим даном Уједињене нације желе да подсете на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света. У Србији се такође обележава светски дан вода бројним манифестацијама, а ове године ЈКП Водовод Ужице, у сарадњи са Регионалним центром за професионални развој запослених у образовањз Ужице, расписао је литерарни и ликовни конкурс за ученике основних школа "ВОДА ЈЕ ЖИВОТ", на тему промоције очувања чисте и здраве пијаће воде. Пристигао је велики број радова, а Комисија за доделу награда је изабрала најуспешније ликовне и литерарне радове.

Међу њима се налази и наша ученица 5. разреда Теодора Карајичић која је освојила 3. место у категорији ликовних радова. Честитамо!

ДРУГО МЕСТО НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ "ШАПНУЛА МИ ЂЕТИЊА ТАЈНУ ИЗ КЛИСУРЕ"

Нижу се успеси наших ђака.
Честитамо Марти Тодоровић, ученици 72 одељења,  на освојеном 2. месту.

Председница фондације "Драгица Николић" уручила је 155 лаптопова најуспешнијим ученицима завршних разреда основних и средњих школа који су освојили прва места на републичким и једно од прва три места на међународним такмичењима. Међу њима је и наша ученица Ана Максимовић, ученица 8 разреда,  која је освојила прво место на републичком такмичењу из шпанског језика.

ПОХВАЛНИЦА

Чланак са сајта Министарства омладине и спорта