Данас смо прославили 128.годишњицу постојања наше Школе.Час историје на тему "Школа кроз време" присутнима су одржали ученици школе.

У оквиру прославе Дана школе, за ученике нижих разреда, органозовано је дружење са песником Бранком Стевановићем који је бивши ученик наше школе.

Основна школа „Алекса Дејовић“ је  организовала прославу Дана школе приредивши концепт културних дешавања.

ОШ „Алекса Дејовић“ – Севојно Дан школе је прославила у знаку 125 година рада. Достојанствена у свом раду Школа је посведочила да као образовно- васпитна установа зналачки негује кључну тему свих времена – учење. Оно учење што ствара троугаону активност сваком појединцу обезбеђујући му знање – препознавање идеје – стварање за живот, што и јесте потреба човека у данашњем савременом свету.

ОШ „Алекса Дејовић“ у Севојну свечано је прославила Дан школе 9. април. Тога дана положено је цвеће на спомен-бисту Алекси Дејовић, а ученици који похађају Основну музичку школу у Ужицу, извели су пригодан концерт за госте, родитеље, ученике и наставнике. Али, то није све. Обележавање Дана школе се наставља и наредних дана кроз планирани низ других активности. Свако је добио свој део задужења с крајњим исходом да се кроз организовани систем активности покажу битне вредности које Школа негује. А њих је много.

Дан школе 9.април, обележен је и у ИО Крвавци. Ученици су извели краћи културно-уметнички програм који се састојао од књижевног и музичког дела.