У уторак 9.априла, прославили смо 130 година наше школе. После кратког литерарног програма у холу школе, за присутне госте, ученици су извели  приредбу у ТВ сали школе. Након полагања цвећа на спомен бисту народног хероја Алексе Дејовића, одржана је Свечана седница наставничког већа на којој су сосељене награде Весни Милићевић (за 20 година рада), Мирки Илић (за 30 година рада) и Милану Марјановићу (за 35 година рада).

У холу школе су постављени ликовни радови на тему "Слово-књига, дете-игра". Изложба ће трајати наредних 15-так дана.

Портал Пасаж о нама

У четвртак  12.4.2018. године  прославили смо 129. рођендан наше школе.

Прослава Дана школе у Севојну почела је у четвртак 12. априла у преподневним сатима полагањем цвећа на спомен бисту хероју Алекси Дејовићу и настављена Свечаном седницом наставничког већа, на којој су додељене захвалнице запосленима за 10, 20, 30 и 35 година рада. Програм је настављен приредбом у 13 часова у тв сали а након тога одржано је и прво такмичење ученика у туцању ускршњим јајима.

Данас смо прославили 128.годишњицу постојања наше Школе.Час историје на тему "Школа кроз време" присутнима су одржали ученици школе.

ОШ „Алекса Дејовић“ – Севојно Дан школе је прославила у знаку 125 година рада. Достојанствена у свом раду Школа је посведочила да као образовно- васпитна установа зналачки негује кључну тему свих времена – учење. Оно учење што ствара троугаону активност сваком појединцу обезбеђујући му знање – препознавање идеје – стварање за живот, што и јесте потреба човека у данашњем савременом свету.

У оквиру прославе Дана школе, за ученике нижих разреда, органозовано је дружење са песником Бранком Стевановићем који је бивши ученик наше школе.

Дан школе 9.април, обележен је и у ИО Крвавци. Ученици су извели краћи културно-уметнички програм који се састојао од књижевног и музичког дела.

Основна школа „Алекса Дејовић“ је  организовала прославу Дана школе приредивши концепт културних дешавања.

ОШ „Алекса Дејовић“ у Севојну свечано је прославила Дан школе 9. април. Тога дана положено је цвеће на спомен-бисту Алекси Дејовић, а ученици који похађају Основну музичку школу у Ужицу, извели су пригодан концерт за госте, родитеље, ученике и наставнике. Али, то није све. Обележавање Дана школе се наставља и наредних дана кроз планирани низ других активности. Свако је добио свој део задужења с крајњим исходом да се кроз организовани систем активности покажу битне вредности које Школа негује. А њих је много.