Дана 19.априла 2017.године  посетили смо Техничку школу у Ужицу. Посета је реализована у оквиру професионалне оријентације и у посету су ишли сви заинтересовани ученици осмог разреда. Циљ посете је био да се ученици завршног разреда, будући средњошколци, боље упознају са планом уписа, образовним профилима и смеровима за наредну школску годину, са животом и радом ове школе као и са могућностима запошљења или наставка школовања након завршене средње школе.

Захваљујемо се љубазним професорима и ученицима Техничке школе који су нас лепо примили и упознали са животом и радом своје школе.

Информације о Техничкој школи се могу пронаћи на сајту школе www.tehnickeue.edu.rs

logo

Тим за професионалну оријентацију ученика је у оквиру реалних сусрета ученика са светом рада и занимања,  организовао  посету предузећу  "INMOLD plast d.o.o." дана 05.05.2016.године.

profesijaAктивности организоване поводом Дана девојчица  имају за циљ да оснаже девојчице приликом одабира својих будућих занимања, да не подлежу стереотипима, већ да се руководе личним интересима и талентима.

izlozba

У среду 20. априла са почетком у 12.30 часова у холу наше школе у Севојну отворена је изложба уметничких радова наших бивших ученика и бивших ученика  Уметничке школе  из Ужица сада већ реномираних уметника и академских грађана.

Угледни час - професор Мирјана Којадиновић

Час је реализован у оквиру тематске недеље на тему : Извори енергије

Наставна јединица:Извори и примена угљоводоник

Часу је присуствовао гост - родитељ, експерт из области токсиколошке хемије Ксенија Бугариновић Миловановић (час у оквиру отворених врата школе и пројекта професионалне оријентације ученика)

jelka 11   У холу школе у Севојну  постављена је  јелка. Ученици наше школе су је са задовољством окитили лепим украсима, међу којима је доста  дечјих ручних радова.

У оквиру редовних програмских активности планираних Годишњим програмом рада Тима за Професионалну оријентацију у школи је окићена јелка са ПО мотивима и направљена промоција неких занимања. Детаљније у презентацији.

Назив:  ТиПО састанак у Севојну у ОШ  „Алекса Дејовић“

Број учесника: 15

Водитељ састанка: РуТиПО и ТОП МОШ „Алекса Дејовић“

Основна школа „Слободан Секулић“ Ужице је неколико година уназад организатор Фестивала науке, који је ове године назван „Ђачки фестивал знања“. Одржан је 05.06.2014. у Градском културном центру у Ужицу.

На фестивалу су учествовале све основне и средње школе града Ужица. Фестивал има за циљ промоцију науке, као и промоцију и примену знања које су ученици стекли у школи.