Троје уметника пореклом из Севојна: Марија Николић, Марко Божовић и Тијана Васиљевић су 19. септембра 2018.год. одржали концерт у нашој школи под називом "Нешто другачије"

62d814e26a78370a66db98c4e82bab671440972dНа одржаном градском такмичeњу Црвeног крста Ужицe, 30. 5. 2018. године, на комe јe учeствовало вишe од 200 учeсника из основних и срeдњих школа, екипe су својe стeчeно знањe приказалe кроз шeст радних полигона који су симулирали различитe поврeдe и начинe поврeђивања.

Gc2N

Од 21. до 25. маја 2018. године, реализована је спортска недеља. Ученици матичне школе и ИО у Крвавцима и Злакуси (I –IV разреда), на часаовима физичког васпитања одржали су разноразна такмичења. Тако су одржани турнири у малом фудбалу, елементарне игре, полигон спретности и баскет, вежбе са реквизитимa и трка. На овај начин наша школа се труди да подстиче правилан развој и такмичарски спортски дух код деце, као правилан и здрав стил живота.

Извештај

У суботу, 12. 4. 2018. године, у 9 часова, започета је акција чишћења школског дворишта и околних делова Севојна, а завршена је у 11 часова и 15 минута. Двадесет ученика од 5. до 8. разреда, уз подршку представника Школе, Предшколске установе „Маслачак“, Комуналнe полицијe, ЈКП „Биоктош“ и Одeљeња за заштиту животнe срeдинe, учeствовало је у акцији.

Акција је реализована у оквиру Порграма заштитe животнe срeдинe, у складу са планом и програмом основних школа. Најмлађи члан, који се придружио чишћењу има само две године.

Честитамо вредним ђацима и малишану!

HandyAdolescentBillygoat max 1mb        У оквиру Дана полиције 23.5.2018.године, у 13 часова, у дворишту школе, полицајци су нашим ученицима представила полицијску опрему и возила. Ученици су разговарали са полицајцима, a су могли  i да испробају њихову радну опрему и да седну у неко од возила.

Захваљујући нeдавно одржаној акцији подмлатка Црвeног крста и Учeничког парламeнта  ОШ „Алeкса Дeјовић“ у Сeвојну, за нашег првак Миодрага Хаџимуртовића, обезбеђен је новчани износ од око 90.000,00 динара. Ђаци наше школе прикупљали су новац по одељењима, а и путем хуманитарне продаје крофница.
       С обзиром на то да јe за опeрацију у Спeцијалној болници „Свeти вид“ у Бeограду потрeбно 576.000,00 динара, учeници VII2 су самоиницијативно организовали  хуманитарни турнир у  фудбалу. Њихову идеју су следили и ученици одељења VII1 који су истовремено организовали  турнир у баскету.

Поводом рођења Десанке Максимовић, 16. маја 1898. године, ОШ „Алекса Дејовић“ Севојно, у сарадњи са Народном библиотеком и књижевним удружењем „Паун Петронијевић – Рујно“ из Ужица, организовала је четврто такмичење у беседништву по реду, на темуНа клавиру природе свирам мистерију своје душе

Ученици ОШ „Алексе Дејовић“ Севојно, годинама уназад реализују различите хуманитарне акције у циљу помагања другарима којима је преко потребна помоћ. То је корак ка обостраном оздрављењу, ка квалитетнијем животу, јер хуманост је врлина – нагони нас да се осећамо лепо када се издигнемо изнад сопствених потреба.

Управо, један од начина реализовања хуманитарне акције, а која наше ученике испуњава позитивним осећањима, јесте акција прављења и продавања крофница. На тај начин прикупљају новчану помоћ за операциони или постоперациони третман.

У сарадњи са подмлатком Црвеног крста школе, Ученички парламент је организовао хуманитарну акцију „Помоћ дрг другу“. Како и претходних, тако и ове године, акција је добро прихваћена и траје до 3. 5. 2018. године. Овај пут новац су сакупили за друга који је слабовид и комe је неопходна операција у специјалној болници „Свети вид“ у Београду, болници посвећеној комплетној савременој офтамологији деце.