ziemia

Поводом обележавања Дана чистог ваздуха 3.11.2018.године, ученици географске и биолошко-еколошке секције су организовали низ акција.

Спортска недеља је недељна активност кроз коју се афирмише спорт и здрав начин живота као приоритет одрастања здравог бића. Захваљујући спортским активностима ученици се боље психо-физички развијају, уче правила понашања у игри и фер-плеј борби. Како посредни тако и непосредни актери активности учествују у овом догађају. Они који навијају и пружају подршку својим другарима и на тај начин подстичу победнички дух.

Дечија недеља се традиционално одржава у првој седмици октобра, у циљу скретања пажње јавности на децу и младе, на потребе и права деце и младих у породици, друштву и локалној заједници, на њихова права да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење свих својих потенцијала.

Мото Дечје недеље ове године је   " МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО- за одрастање без насиља"

Поводом обележавања Дечје недеље у севојничкој школи и издвојеним одељењима...

У холу школе отворена је изложба радова нашег бившег ученика и најмлађег доктора уметности Београдског универзитета, Николе Радосављевића.

Портал Пасаж о изложби

Планинарски клуб ,,ЕРА,, из Ужица је у суботу 15. септембра 2018. године у сарадњи са Етно парком ,,Терзића авлија,, из Злакусе организовао акцију поводом републичке планинарске манифестације ,,Дан пешачења у Србији 2018,, , под покровитељством Владе Републике Србије и Планинарског савеза Србије у којој су учествовали, поред планинара и ученици основних и средњих школа и студенти - укупно 58 учесника.

62d814e26a78370a66db98c4e82bab671440972dНа одржаном градском такмичeњу Црвeног крста Ужицe, 30. 5. 2018. године, на комe јe учeствовало вишe од 200 учeсника из основних и срeдњих школа, екипe су својe стeчeно знањe приказалe кроз шeст радних полигона који су симулирали различитe поврeдe и начинe поврeђивања.

Screenshot 31  Троје уметника , ученика уметничко музичких академија пореклом из Севојна,  су 19. септембра 2018.год. у нашој школи одржали концерт  под називом "Нешто другачије".

Марија Николић, Марко Божовић и Тијана Василијевић су рођени у Севојну, а прво музичко образовање стекли су паралелно са школским обавезама у Ужицу, и настављају у том правцу.

За разлику од репертоара везаног за школске обавезе, ово троје младих музичара су извели  програм сачињен од популарних домаћих и страних поп и рок нумера, уз модификовање аранжмана у свом младалачком креативном маниру, што овај концерт чини другачијим од сличних.

Gc2N

Од 21. до 25. маја 2018. године, реализована је спортска недеља. Ученици матичне школе и ИО у Крвавцима и Злакуси (I –IV разреда), на часаовима физичког васпитања одржали су разноразна такмичења. Тако су одржани турнири у малом фудбалу, елементарне игре, полигон спретности и баскет, вежбе са реквизитимa и трка. На овај начин наша школа се труди да подстиче правилан развој и такмичарски спортски дух код деце, као правилан и здрав стил живота.

Извештај