1464892773У организацији Српско-руског клуба и ОШ „Алекса Дејовић" Севојно , у школи је одржан час приказивања козачких традиција и вештина које је ђацима ове школе показао Владимир Кузњецов, заменик атамана козачке хуторске војске "Хутор Северни" и његова супруга Елена. У петак, 20. октобра, у ТВ сали школе представили су ученицима делић козачких традиционалних игара. Српско-руски клуб на овај начин наставља јачање српско-руских традиционалних и културних веза, упознајући ужичку омладину са руском културом, историјом и традицијом. Игре су,такође, приказане и у амфитеатру Учитељског факултета у Ужицу.

cvece

Ученици одељењa 71, који похађају Грађанско васпитање, реализовали су волонтерску акцију у мају, тако што су купили и засадили цвеће у школском дворишту.

krofnice

Брига о другима је чудотворна спона међу људима, она их међусобно спаја, а онда, тако спојене везује у светлост љубави. А она, светлост љубави, преображава их у јачину, у здравље, у срећу...

radio-преузето са портала "Пасаж"-

Програм под називом „Пулсирајућа носталгија“ у организацији Удружeња особа са инвалидитeтом Минимас бићe одржан у пeтак 16. дeцeмбра у Сeвојну.

Програм под овим називом обухвата два различита, али мeђусобно повeзана догађаја: изложбу радио апарата , лампаша из колeкцијe Драгана Јовичића: „Лампаши, сада?!“ , и пројeкцију филмова са овогодишњeг 11. Мeђународног студeнтског филмског кампа „Интeракција“.

Поводом обележавања Дечије недеље, наши ученици су  посетили  зграду општине Севојно. У разговору са начелницом Управе, упознали су са радом општинских органа, изнели своје примедбе али и предлоге.

Погледајте видео запис ТВ5 о посети

Крвавци, 3. 10. - 7. 10. 2016.

Учествовали ученици старијих и млађих разреда. Погледајте  извештај о реализацији

У СВОМЕ ВРТУ ЗАСАДИЋУ ПРОЛЕЋЕ

У чeтвртак 19. маја 2016. у ОШ „Алeкса Дeјовић“  поводом рођeња пeсникињe Дeсанкe Максимовић одржано јe 2. такмичeњe у бeсeдништву на тeму „У врту свомe засадићу пролeћe“  у циљу упознавања са беседничком уметности као неправено запостављене говорничке вештине.

tehnika postavljanja 2У сарадњи са Техничком школом "Радоје Љубичић" спроведена је акција поплочавања стазе испред ОШ "Алекса Дејовић“у Севојну. Стазу су поплочали ученици средње школе.

Ова активност је реализована у току Дечје недеље, а у вези је и са пројектом професионалне оријентације где су се ученици наше школе могли информисати о смеровима ове средње школе.

krofnicaУ петак 01.04.2016. реализована је хуманитарна акција Ученичког парламента. Одзив је био веома велики како од стране ученика тако и од стране запослених. У припремању и продаји крофница учествовали су ученици и наставници задужени за рад Ученичког парламента.