У четвртак, 16. маја 2019. године, беседило се на тему „Природа - грађевина уметничких дела“. Такмичење у беседништву (категорији 7. и 8. разред и средњошколци) има циљ да беседом "дотакне" публику - опомиње на здрав стил живота и на повратак природи и њеним лепотама, а самим тим и себи, јер ми смо синергија природе, њене моћи и њене карактеристике.

Потребно је беседити и развијати ову вештину, јер тако опомињемо, износимо мишљење и изграђујемо став о нечему, макар то било и на узрасту када се с овом вештином тек упознајемо.

Вече шпанске музике одржано је 14.5.2019.године у нашој школи. Организатор: удружење ОСИ Минимас, покровитељ - ГО Севојно

Фотографије : Пасаж - портал за културу и друштво

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржавају се разне активности током недеље, у којима учествују и наши ученици. Данса су ученици 3. и 4. разреда издвојеног одељења у Злакуси извели представу за децу „Лав и миш“ (Димитрије Станкић - Причац , Крсман Никитовић -лав и Данило Петронијевић - миш). Представи су присуствовали ученици 2. разреда ОШ „Душан Јерковић“ и ученици 5. разреда ОШ „Слободан Секулић“ из Ужица. Представа која је измамила осмехе и аплаузе била је добро посећена. Ученици су после представе имали прилику да погледају изложбу радова ученика основних и средњих школа на којој је ЕКО плакатом учествовала и еколошка секција наше школе.

У оквиру обележавања ДАНА ЕВРОПЕ И ЗЕЛЕНЕ НЕДЕЉЕ ЕУ у Народној библиотеци Ужице одржан je квиз на коме су учествовали ученици осмих разреда са територије Града Ужица. Честитамо нашим ученицима Милици и Крсману на освојеном трећем месту!

У оквиру пројекта „Музика је лек за душу“ који је финансиран средствима Министарства просвете, науке и технолошког развоја из пројекта МАДАД 2, предвиђена је студијска посета основној школи „Алекса Дејовић“ у Севојну. Шест наставника, психолошко-педагошка служба, помоћник директора и директорка школе, посетили су 10. и 11. јануара Oсновну школу „Алекса Дејовић“ у Севојну.

У склопу обележавања Светског дана енергетске ефикасности, ужички основци су 20. марта, одмерили снаге у познавању појмова из ове области. Град Ужице је овај занимљиви такмичарски дан спровео у сарадњи са Министарством рударства и енергетике, ГИЗ ДКТИ пројектом „Eнергетска ефикасност у зградарству“ и БиоЕн пројектом, који спроводи РРА Златибор.

Наши ученици освојили су друго место. Честитамо!!!

Сајт Градске управе Ужице

Промоција страних језика - Караоке

Ученици из Крваваца и Злакусе извели су  приредбу у школи у Крвавцима  у четвртак, 31. 1. 2019. године.

Родитељи деце вртића „Маслачак“ већ трећу годину заредом, на предлог Савета родитеља, су реализовали представу за децу у којој су се опробали као глумци. Овога пута, након премијере у вртићу, „Наопака бајка“, по тексту Душана Радојичића изведена је 21. 12. 2018. у ОШ „Алекса Дејовић“ у Севојну.