Учeници наше школе (VIII1 i VIII2) посетили су Тeхничку школу „Радојe Љубичић” у циљу присуствавања трибини о каријерном пословању, формалном и неформалном образовању. Имали су прилику да разговарају и чују искуства Милоша Обрадовића, бившeг учeника овe школe, који јe након завршeног срeдњeг образовања изузeтно напрeдовао, истичући да је неформално образовање, поред компетенција, један од предуслова за успешно пословање и напредовање.
          У угодној атмосфери библиотеке ове школе, чији догађај је осмислила и припремила Весна Тадић – библиотекар стручни сарадник, ученици и њихови наставници слушали су предавање и интерактивно учествовали.

pingУчeнички парламeнт и учeницe 7-3, Ивона Јовичић и Валeнтина Пeтровић, организовали су хуманитарни турнир у стоном тeнису, на комe јe учeствовало 32 учeника.

Иако нема снега, леда и свега што чини почетак зиме, предновогодишње активности у Школи настављају се у духу предстојећих празника. То не може омести ђаке да раде у духу даривања. Како Ученички парламент увек учствује у хуманитарним акцијама, ове године је иницирао акцију прикупљања новца за слатке пакетиће, продавајући честитке које су направили.Пакетићи ће бити намењени социјално угроженој деци. Додела пакетиће биће реализована у петак, до када ће се средства прикупљати.

У среду  11.12.2019.године одржана је радионица "Математика+физика+штап+канап=Нова година" у Регионалном центру у Ужицу. Учествовали су ученици петог, шестог и седмог разреда наше школе (Севојно и Крвавци). Радионицу су водиле наставница физике Јелена Радовановић и наставница математике Александра Весовић. Ученике наше школе водиле су наставнице математике Биљана Минић и Марија Јањић.

У четвртак и петак 14. и 15.11.2019.године, обележен је Дан толеранције. Толеранција је променљива категорија, но њој се увек враћамо не би ли постала стабилна врлина. Није уврежено у колективном мишљењу да је толеранција део природе човека.

Шест ученика осмог разреда  су у пратњи наставнице  Војке Лазаревић, посетили Фестивал науке „Разоткривање“ у Београду. Имали су прилику да виде поставке различитих врста експеримената, модела и апаратура које су приредили Београдски универзитет, ученици основних и средњих школа  из целе Србије.

Друштво астронома широм Србије реализује пројекције у планетаријуму. Данас је су посетили нашу школу и ученицима представили планетаријум – савремену звездану куполу.

Октобар је месец књиге. Сваког четвртог понедељка у месецу школски библиотекари широм света обележавају свој дан – Међународни дан школских библиотекара. Њихова мисија је да књигу, као драгоценост која траје, представе деци и упознају их са њеним чарима. Наша библиотекарка Вера Д. Рајаковић исто то је учинила у III6 и IV6 и својим гостовањем подржала један догађај, који су ђаци организовали и реализовали. Наиме, реч је о отварању малог библиотечког кутка у учионици, јер свака учионица требало би да има књиге. Потребне су.

Ученици наше школе посетили су Народно позориште у Ужицу (16. и 17. 10. 2019. године). У току 5. ревије представа за децу, ученици првог и другог разреда матичне школе уживали су у луткарској представи “Златокоса”, позоришта лутака из Ниша, а трећи и четврти разреди у представи Народног позоришта из Ужица, „Трбоња, Дугоња и Видоња“