cvece

Ученици одељењa 71, који похађају Грађанско васпитање, реализовали су волонтерску акцију у мају, тако што су купили и засадили цвеће у школском дворишту.

krofnice

Брига о другима је чудотворна спона међу људима, она их међусобно спаја, а онда, тако спојене везује у светлост љубави. А она, светлост љубави, преображава их у јачину, у здравље, у срећу...

radio-преузето са портала "Пасаж"-

Програм под називом „Пулсирајућа носталгија“ у организацији Удружeња особа са инвалидитeтом Минимас бићe одржан у пeтак 16. дeцeмбра у Сeвојну.

Програм под овим називом обухвата два различита, али мeђусобно повeзана догађаја: изложбу радио апарата , лампаша из колeкцијe Драгана Јовичића: „Лампаши, сада?!“ , и пројeкцију филмова са овогодишњeг 11. Мeђународног студeнтског филмског кампа „Интeракција“.

Крвавци, 3. 10. - 7. 10. 2016.

Учествовали ученици старијих и млађих разреда. Погледајте  извештај о реализацији

У СВОМЕ ВРТУ ЗАСАДИЋУ ПРОЛЕЋЕ

У чeтвртак 19. маја 2016. у ОШ „Алeкса Дeјовић“  поводом рођeња пeсникињe Дeсанкe Максимовић одржано јe 2. такмичeњe у бeсeдништву на тeму „У врту свомe засадићу пролeћe“  у циљу упознавања са беседничком уметности као неправено запостављене говорничке вештине.

tehnika postavljanja 2У сарадњи са Техничком школом "Радоје Љубичић" спроведена је акција поплочавања стазе испред ОШ "Алекса Дејовић“у Севојну. Стазу су поплочали ученици средње школе.

Ова активност је реализована у току Дечје недеље, а у вези је и са пројектом професионалне оријентације где су се ученици наше школе могли информисати о смеровима ове средње школе.

krofnicaУ петак 01.04.2016. реализована је хуманитарна акција Ученичког парламента. Одзив је био веома велики како од стране ученика тако и од стране запослених. У припремању и продаји крофница учествовали су ученици и наставници задужени за рад Ученичког парламента.

Поводом обележавања Дечије недеље, наши ученици су  посетили  зграду општине Севојно. У разговору са начелницом Управе, упознали су са радом општинских органа, изнели своје примедбе али и предлоге.

Погледајте видео запис ТВ5 о посети

"Инклузивна учионица"

Ужички центар за права детета је реализовао представу под називом "Инклузивна учионица" у Издвојеном одељењу наше школе у Крвавцима за ученике седмог и осмог разреда. Ова акција Центра бавила се темом инклузије у школи, а у склопу је пројекта „Мрежа пријатеља инклузивног образовања“, Центра за интерактивну педагогију. Основна активност пројекта јесте креирање и извођење представе "Инклузивна учионица", која је урађена кроз форум театар, драмски облик који омогућава интеракцију са публиком. Глумци у представи, али и њени креатори су средњошколци из Ужичког центра за права детета.