У оквиру пројекта „Музика је лек за душу“ који је финансиран средствима Министарства просвете, науке и технолошког развоја из пројекта МАДАД 2, предвиђена је студијска посета основној школи „Алекса Дејовић“ у Севојну. Шест наставника, психолошко-педагошка служба, помоћник директора и директорка школе, посетили су 10. и 11. јануара Oсновну школу „Алекса Дејовић“ у Севојну.

Промоција страних језика - Караоке

Родитељи деце вртића „Маслачак“ већ трећу годину заредом, на предлог Савета родитеља, су реализовали представу за децу у којој су се опробали као глумци. Овога пута, након премијере у вртићу, „Наопака бајка“, по тексту Душана Радојичића изведена је 21. 12. 2018. у ОШ „Алекса Дејовић“ у Севојну.

Дана 7.12.2018.године  у нашој школи и у Ужичкој гимназији је одржана предтава (са интерактивним радионицама) на тему "Зато што те се плашим".

Тема: Златна јесен

Учитељица: Милијана Јовић

Сарадња - на заједничком послу у поезији ОШ ,,А. Дејовић", Ужичка гимназија и песници ,,Клуба три" из Ужица

Наша сложена историја и динамични простори на којима живимо захтевају од нас бављење културним догађајима на начин на који би требало да радимо, у знаку сећања и захвалности. Важност догађаја се одређује начином третманa, што указује на међугенерацијску сарадњу којом се негују вредности од заједничког значаја. Такву суштину имало је Песничко вече, поводом сто година од завршетка Првог светског рата и 77 година од Битке на Кадињачи, под геслом ,,Да се не заборави", у организацији Књижевне секције ,,Клуба три" из Ужица, које је одржано у уторак, 27. 11. 2018. године.

Ученици млађег школског узраста у Севојну, Крвавцима и Злакуси и ове године обележили су Међународни дан толеранције. Кроз различите активности – видео садржаје, прављење плаката, писање порука у радионичарској атмосфери, учили су да је толеранција поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости , тј. наша форма изражавања и начин да будемо људи.

У четвртак, 22.11.2018. ОШ „Алекса Дејовић“ је била место песничког сусрета, реалност добрих песама и добре песничке енергије. Наиме, чланови КУ „Рујно-Паун Петронијевић“ и Литерарне секције Клуба три гостовали су у Школи. Они су заједно са ученицима –песницима читали своју поезију. Дружиле су се генерације песника које у песничком низу настоје да очувају континуитет песничких мотива којима се опева сварност што их повезује. Догодила се атмосфера генерацијске песничке асимилације, песници, са присуством радости у срцу, старији и млађи, говорили су стихове, не да дарују израз присутнима, него да прдставе животне обрте, неизвесности, различите стварности у тону другарства, породичног живота, традиције, историје...

ziemia

Поводом обележавања Дана чистог ваздуха 3.11.2018.године, ученици географске и биолошко-еколошке секције су организовали низ акција.