krofnice

Брига о другима је чудотворна спона међу људима, она их међусобно спаја, а онда, тако спојене везује у светлост љубави. А она, светлост љубави, преображава их у јачину, у здравље, у срећу...

radio-преузето са портала "Пасаж"-

Програм под називом „Пулсирајућа носталгија“ у организацији Удружeња особа са инвалидитeтом Минимас бићe одржан у пeтак 16. дeцeмбра у Сeвојну.

Програм под овим називом обухвата два различита, али мeђусобно повeзана догађаја: изложбу радио апарата , лампаша из колeкцијe Драгана Јовичића: „Лампаши, сада?!“ , и пројeкцију филмова са овогодишњeг 11. Мeђународног студeнтског филмског кампа „Интeракција“.

Крвавци, 3. 10. - 7. 10. 2016.

Учествовали ученици старијих и млађих разреда. Погледајте  извештај о реализацији

tehnika postavljanja 2У сарадњи са Техничком школом "Радоје Љубичић" спроведена је акција поплочавања стазе испред ОШ "Алекса Дејовић“у Севојну. Стазу су поплочали ученици средње школе.

Ова активност је реализована у току Дечје недеље, а у вези је и са пројектом професионалне оријентације где су се ученици наше школе могли информисати о смеровима ове средње школе.

krofnicaУ петак 01.04.2016. реализована је хуманитарна акција Ученичког парламента. Одзив је био веома велики како од стране ученика тако и од стране запослених. У припремању и продаји крофница учествовали су ученици и наставници задужени за рад Ученичког парламента.

Поводом обележавања Дечије недеље, наши ученици су  посетили  зграду општине Севојно. У разговору са начелницом Управе, упознали су са радом општинских органа, изнели своје примедбе али и предлоге.

Погледајте видео запис ТВ5 о посети

"Инклузивна учионица"

Ужички центар за права детета је реализовао представу под називом "Инклузивна учионица" у Издвојеном одељењу наше школе у Крвавцима за ученике седмог и осмог разреда. Ова акција Центра бавила се темом инклузије у школи, а у склопу је пројекта „Мрежа пријатеља инклузивног образовања“, Центра за интерактивну педагогију. Основна активност пројекта јесте креирање и извођење представе "Инклузивна учионица", која је урађена кроз форум театар, драмски облик који омогућава интеракцију са публиком. Глумци у представи, али и њени креатори су средњошколци из Ужичког центра за права детета.

У СВОМЕ ВРТУ ЗАСАДИЋУ ПРОЛЕЋЕ

У чeтвртак 19. маја 2016. у ОШ „Алeкса Дeјовић“  поводом рођeња пeсникињe Дeсанкe Максимовић одржано јe 2. такмичeњe у бeсeдништву на тeму „У врту свомe засадићу пролeћe“  у циљу упознавања са беседничком уметности као неправено запостављене говорничке вештине.

367462 spongebob square pants singing spongebob

У петак 25. 12. 2015.  године у школи је организовано такмичење у караокама.

Ово такмичење се већ три године уназад реализује у циљу промоције културних вредности енглеског и шпанског језика. Приметан је пораст броја заинтересованих ученика за овај вид забаве и учења, као и већи број посетилаца − другара који су дошли да дају подршку и родитеља. На такмичењу је учествовало 9 ученика од који су 3 најбоље истакле: Анђела Шпијуновић (7. раз.) , Тамара Ђокић (7. раз.) и Уна Хрбовић (5. раз.).