У Просветном прегледу објављено је више чланака о нама.

Чланци о нама у Просветном прегледу

У наставку можете прочитати шта о нама пишу у Просветном прегледу и Вестима.

Учитељица Љиљана Веизовић одржала је угледни (јавни) час за ученике 2. и 5. разреда  и остале који су желели да присуствују обради народне епске "Марко Краљевић и орао". У употребом гусала присутнима употпунила је доживљај епских песама. Своје умеће на гуслама показао је гуслар Драгослав Главоњић , као и  подмладак Удружења гуслара и народне традиције  "Право у жицу". Сваки од ученика је испробао како се на гуслама свира.
Предмет: српски језик
Разред - II5
Наставна јединица: Марко Краљевић и орао, народна епска песма (јавни час - двочас)

Филантропизам је нарочито изражен код људи просветитељског позива, зато и није чудо што ђаке подстичу на хуманитарни рад, на помагање – на љубав према човеку.
       Познато је да Основна школа „Алекса Дејовић“ радо учествује (и одазива се) у многобројним хуманитарним активностима, да побуђује и развија код детета моралне вредности, саосећање и критички став према одређеним појавама и друштвеним односима. Све је то у циљу оплемењивања властите личности и хуманог односа према другима. А школа је, поред породице, право место за то. Зар не?

UZICKA logo 1Чланак о нама

Наредних десетак дана у холу наше школе може се погледати изложба слика  „Уједињене боје Диванхане"

Погледајте чланак о изложби у листу „Данас"

svsava 1

Прочитајте чланак о прослави школске славе у нашој школи на сајту Православне Епархије Жичке.

Више детаља....

Прочитајте чланак о нама на порталу Пасаж

Квалитет рада школе се исказује бројем од 1 до 4.

Општи квалитет образовне установе може бити оцењен 1, 2, 3, или 4, а оцена 4 је највиша.

Погледајте прилог РТС-а о нама и пројекту " Укључивање у образовање деце са тешкоћама у развоју" који се реализује у нашој школи.

16.10.2010.год.

ПРИЛОГ РТС-а

Пројекат "Укључивање у образовање деце са тешкоћама у развоју"

Више детаља..