Филантропизам је нарочито изражен код људи просветитељског позива, зато и није чудо што ђаке подстичу на хуманитарни рад, на помагање – на љубав према човеку.
       Познато је да Основна школа „Алекса Дејовић“ радо учествује (и одазива се) у многобројним хуманитарним активностима, да побуђује и развија код детета моралне вредности, саосећање и критички став према одређеним појавама и друштвеним односима. Све је то у циљу оплемењивања властите личности и хуманог односа према другима. А школа је, поред породице, право место за то. Зар не?

UZICKA logo 1Чланак о нама

Наредних десетак дана у холу наше школе може се погледати изложба слика  „Уједињене боје Диванхане"

Погледајте чланак о изложби у листу „Данас"

Квалитет рада школе се исказује бројем од 1 до 4.

Општи квалитет образовне установе може бити оцењен 1, 2, 3, или 4, а оцена 4 је највиша.

svsava 1

Прочитајте чланак о прослави школске славе у нашој школи на сајту Православне Епархије Жичке.

Више детаља....

Погледајте прилог РТС-а о нама и пројекту " Укључивање у образовање деце са тешкоћама у развоју" који се реализује у нашој школи.

16.10.2010.год.

ПРИЛОГ РТС-а

Пројекат "Укључивање у образовање деце са тешкоћама у развоју"

Више детаља..