Ученички парламент је законом загарантована формална институција која ученицима омогућава демократски начин удруживања ради заступања интереса свих ученика у школи као и учешће ученика у доношењу одлука које се њих непосредно тичу. Ученички парламент постоји у нашој школи од школске 2007/2008.године. Чине га по два представника сваког одељења седмог и осмог разреда у школи. Ученички парламент има свој  програм рада.

Улога ученичког парламента:

• Да даје иницијативу и предлоге стручним органима школе за различите акције и делатности које би унапредиле школовање ученика;
  • Да разматра односе ученика, ученика и наставника и наставника и стручних сарадника;
  • Да обавештава ученике о питањима која су важна за њихово школовање;

Акције које је до сада спровео ученички парламент

Школска 2011/2012.година

Хуманитарна акција

Април 2012. - Поводом Дана школе организовано је такмичење "Ја имам таленат", за ученике наше школе.

Март 2012. - Сви ученици и наставници наше школе су ушествовали, у марту месецу, у хуманитарној акцији прикупљања новчаних средстава за операцију болесне другарице из једне основне школе у Ужицу. Акција је организовао ученички парламент. Том приликом су се прикупила новчана средства у износу од 100 700,00динара.

Новембар - децембар2011. - Организована акција чишћења школских клупа и дворишта школе.

Ученици учествовали у: реализацији пројекта "Професионална оријентација на прелазу у средњу школу", хуманитарној акцији за помоћ народним кухињама на Косову и Метохији, посети економској школи у Ужицу поводом Дана отворених врата

Школска 2009/2010.година

26.фебруара 2010.године -  Ученички парламент је организовао дружење са:

* Најбољим рецитаторима наше школе

* Поезијом Васка Попе и Рада Шербеџије

* Урбаном фолклорном групом

* Хитовима Титаника

* Музичким талентима школе

Улазница је коштала 50,00 динара а сав приход од продатих улазница је био искоришћен  у хуманитарне сврхе

28.децембра 2009.године - ученички парламент је организовао маскенбал поводом прослављања Нове 2010.године.Маскенбал је одржан у холу школе у трајању од 17 до 19 часова.

Школска 2008/2009.година

Ученици су предложили:

• Да се у оквиру школског дворишта поставе канте за посебне врсте отпада
  • Да се преуреди део школског дворишта до аутобуске станице
  • Да се поправе клупе у школском дворишту
  • Да се обезбеди место на ком ће се ученици и радници школе обавештавати о акцијама парламента