Ученички парламент је законом загарантована формална институција која ученицима омогућава демократски начин удруживања ради заступања интереса свих ученика у школи као и учешће ученика у доношењу одлука које се њих непосредно тичу. Ученички парламент постоји у нашој школи од школске 2007/2008.године. Чине га по два представника сваког одељења седмог и осмог разреда у школи. Ученички парламент има свој  програм рада.

Улога ученичког парламента:

• Да даје иницијативу и предлоге стручним органима школе за различите акције и делатности које би унапредиле школовање ученика;
  • Да разматра односе ученика, ученика и наставника и наставника и стручних сарадника;
  • Да обавештава ученике о питањима која су важна за њихово школовање;

За рад са Ученичким парламентом у школској 2022/2023.години задужени наставници су:

1. Весна Милићевић, наставник биологије, руководилац
  2. Ивана Матијевић наставник шпанског језика
  3. Мирјана Цицварић, наставник географије
  4. Марко Стрика, наставник физике

Акције које је до сада спровео ученички парламент

Школска 2011/2012.година

Хуманитарна акција

Април 2012. - Поводом Дана школе организовано је такмичење "Ја имам таленат", за ученике наше школе.

Март 2012. - Сви ученици и наставници наше школе су ушествовали, у марту месецу, у хуманитарној акцији прикупљања новчаних средстава за операцију болесне другарице из једне основне школе у Ужицу. Акција је организовао ученички парламент. Том приликом су се прикупила новчана средства у износу од 100 700,00динара.

Новембар - децембар2011. - Организована акција чишћења школских клупа и дворишта школе.

Ученици учествовали у: реализацији пројекта "Професионална оријентација на прелазу у средњу школу", хуманитарној акцији за помоћ народним кухињама на Косову и Метохији, посети економској школи у Ужицу поводом Дана отворених врата

Школска 2009/2010.година

26.фебруара 2010.године -  Ученички парламент је организовао дружење са:

* Најбољим рецитаторима наше школе

* Поезијом Васка Попе и Рада Шербеџије

* Урбаном фолклорном групом

* Хитовима Титаника

* Музичким талентима школе

Улазница је коштала 50,00 динара а сав приход од продатих улазница је био искоришћен  у хуманитарне сврхе

28.децембра 2009.године - ученички парламент је организовао маскенбал поводом прослављања Нове 2010.године.Маскенбал је одржан у холу школе у трајању од 17 до 19 часова.

Школска 2008/2009.година

Ученици су предложили:

• Да се у оквиру школског дворишта поставе канте за посебне врсте отпада
  • Да се преуреди део школског дворишта до аутобуске станице
  • Да се поправе клупе у школском дворишту
  • Да се обезбеди место на ком ће се ученици и радници школе обавештавати о акцијама парламента