Светски дан вода обележава се традиционално 22. марта. Празник је усвојен резолуцијом УН-а у децембру 1992. године. На овај дан желимо да се подсетимо на важност заштите вода и на недостатак воде за пиће у многим крајевима света.

И у нашој земљи Светски дан вода обележавамо низом манифестација.Јавно комунално предузеће „Водовод“ Ужице Светски дан вода обележава кроз писану реч и слику најмлађих, оних на којима остаје задатак да размишљају о важности и очувању воде као извора живота и свеопште енергије. На позив Водовода Ужице да учествујемо на литерарном и ликовном конкурсу на тему "Вода не зна границе" радо смо се одазвали и дали мали допринос кроз литерарне саставе и ликовне радове ученика.

У просторијама ЈКП Водовод Ужице, директорка РЦУ Милена Вићевић и директор ЈКП Водовод Душко Љујић награђеним ученицима доделили су награде.

Прва награда за литерарни рад – Матеја Трипковић, ОШ „Алекса Дејовић” Севојно

Друга награда за литерарни рад – Јован Гогић, ОШ „Краљ Петар II” Ужице

Трећа награда за литерарни рад – Кристина Курлагић, ОШ „Краљ Петар II” Стапари

Прва награда за ликовни рaдВера Козлова, ОШ „Алекса Дејовић” Севојно