Поштовани родитељи,

због погоршања епидемиолошке ситуације у Републици Србији Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је неколико нових мера за организацију рада школа о којима се можете информисати  у следећем обавештењу.

Обавештење за родитеље

Ученици су реализовали четврту акцију у оквиру пројекта „Образовање за права детета” уз подршку УЦПД-а и Песталоци дечје фондације. Наиме, овога пута информисали су ученике путем плаката, користећи садржаје из приручника „Твоја права школа“ и „Деца у дигиталном добу“, водич за безбедно и конструктивно коришћење дигиталне технологије и интернета.

Прочитајте Допис Министарства просвете, науке и технолошког развоја у вези нових мера за  организацију наставе од понедељка 30.11.2020.године.

Обавештавају се родитељи и ученици ОШ "Алекса Дејовић" ИО Крвавци да су се стекли услови да се од понедељка, 30.11.2020. године наставни процес реализује у учионицама школе у Крвавцима.
Свим учесницима наставног процеса у ИО Крвавци желимо успешан нови почетак!

Фондација Новак Ђоковић јe, у оквиру хуманитарног пројeкта „Нано борци – подршка образовном систeму Рeпубликe Србијe“, уручила први контигeнт здравствeног пакeта ђацима првацима - срeбрнe маскe и гeловe за суво прањe руку.

Пакeтe, који укључују "Срeбрну маску" са интeгрисаним јонима срeбра и зeолитом и гeловe за суво прањe руку са јонима срeбра, као заштиту од патогeних организама, а током октобра добићe их 64 175 првака из 1 263 основних школа у 17 школских округа широм Србијe.

У претходном периоду у Школи у Крвавцима урадили смо...

На основу Одлуке градоначелника Града Ужица број 610-35/20 од 28.10.2020. године, којом је дошло до прекида непосредног образовно-васпитног рада у ОШ ,,Алекса Дејовић“ Севојно – Издвојено одељење Крвавци, због квара на котлу којим је онемогућено грајање школског простора, Школа је донела Оперативни план којим је предвиђено да ученици ИО Крвавци, до санације квара на грејном постројењу, похађају наставу у матичној школи у Севојну.

Наша школа је домаћин тродневне обуке за наставнике " Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема" у оквиру пројекта Школе за 21. век. Обука се реализује за 15 наставника, од тога 6 наставника из наше школе,  у периоду од 22. до 24. октобра 2020. године.

Више података о пројекту Школе за 21. век

У ноћи између 21.10.  и 22.10. текуће године дошло је до квара на грејном постројењу у ИО у Кравацима. О новонасталој ситуацији је обавештена локална самоуправа и у даљем раду ученици и наставници ИО у Крвавцима ће се ослонити на Google платформу и наставу на РТС - у.
Искрено се надам да ћемо ову веома озбиљну ситуацију решити што пре, а у најбољем интересу и ученика и наставника Школе.

в. д. директора Школе
Ирена Дрндаревић

Стоматолошка ординација у матичној школи у Севојну почиње са радом у уторак  6.10.2020.године.

Овогодишња ”Дечја недеља”  биће обележена од 5. до 11. октобра наредне недеље под слоганом ”Подељена срећа два пута је већа”.

Распоред часова можете пратити на линку  www.rasporednastave.gov.rs

На мултимедијалној интернет платформи РТС Планета можете погледати све наставне садржаје (лекције) које сте пропустили

skola1 mala

Пријем и прозивка ученика првог разреда наше школе биће одржани у понедељак, 31. августа 2020. године у два термина. Након прозивке ученици и родитељи упознаће се са учитељицамa.

Свим првацима и њиховим родитељима желимо срећан полазак у школу и много успеха у раду!

Поштовани родитељи,

Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

За више информација прочитајте ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ  ПРВАКА

mali poster

На основу Инструкције у вези са поступањем основних школа поводом отварања објеката за пријем ученика у целодневни боравак током трајања епидемиje COVID-19 обавештавамо вас да ће целодневни боравак за ученике ОШ ,,Алекса Дејовић “почети са радом у понедељак 11. маја 2020. године.

О организацији рада целодневног боравка можете прочитати на следећем ЛИНК-у

Игре:
Лавиринт:
Удари кртицу:
Васкршњи воз:
Осмосмерка:
Укрштеница:
За попуњавање укрштенице овавезна ћирилична слова:

Игре: