Школска смотра рецитатора „Песниче народа мог“ одржана је 15.3.2018.год. у ТВ сали Школе. Овогодишње такмичење привукло је изузетно велики број ученика који су се такмичили у две категорије, подељене на основу узраста ученика:

I - ученици нижих разреда

II - ученици виших разреда.

Стихове је говорило укупно 47 ученика, 37 из прве и 9 из друге категорије.

Трочлани жири (Драгица Маричић – професор српског језика и књижевности, Радован Павловић – професор разредне наставе и Данијел Микић – вероучитељ) према већ утврђеним критеријумима изабрао је по пет ученика из обе категорије који ће представљати Школу на предстојећем градском такмичењу:

I                                                                                               II

Нађа Ракић 1-2                                                     Маја Виторовић 5-2

Антонина Јездимировић 3-1                                  Теодора Петровић 5-2

Вук Шапоњић 3-1                                                 Анђела Вучковић 6-2

Давид Јездимировић 4-2                                       Елена Матијашевић 6-2

Милица Веизовић 4-2                                            Сара Вучковић 8-3

Похваљени су сви учесници за уложен труд и неговање лепоте говора и истакнуто је да су сви били изузетно добро припремљени. Ученици су показали љубав према матерњем језику и поезији, а неколико учесника је говорило сопствене стихове, па су похваљени и за стваралачки рад.

Чланак са портала Пасаж...