hemija

Данас је у нашој школи одржано окружно такмичење из хемије.

Коначни резултати такмичења

test У пeтак 13. априла и суботу 14. априла 2018. годинe, бићe организован пробни завршни испит за учeникe осмог разрeда.
       Тeст из матeматикe заказан јe за пeтак у 12 сати, док ћe тeст из српског јeзика бити одржан у суботу од 9 сати. Комбиновани тeст - биологија, хeмија, историја, гeографија, физика, осмаци ћe рeшавати у суботу од 11.30 сати. Тeстовe ћe моћи да радe максимално по два сата.

Учeници ћe имати прилику да провeрe својe знањe два мeсeца прe малe матурe која јe заказана за 18,19. и 20. јун 2018. годинe.

Школска смотра рецитатора „Песниче народа мог“ одржана је 15.3.2018.год. у ТВ сали Школе. Овогодишње такмичење привукло је изузетно велики број ученика који су се такмичили у две категорије, подељене на основу узраста ученика:

I - ученици нижих разреда

II - ученици виших разреда.

Стихове је говорило укупно 47 ученика, 37 из прве и 9 из друге категорије.

building brick wall PA 150 wht 3203  Министарство државне управе и локалне самоуправе финансијски ће подржати реконструкцију старе школе у Севојну, која ће бити адаптирана у завичајни музеј и галерију, најавио је министар Бранко Ружић.

Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић је данас посетио Севојно и нашу школу.

Министар је истакао да ће у Севојну бити настављено улагање у школске објекте и да ће у наредном периоду бити издвојено 60 милиона динара за изградњу спортске сале у школи "Алекса Дејовић".

Више о посети на сајту Глас западне Србије...

Obrazovni park planiran u Krvavcima1

Интервју директора школе: Једноставно, били смо вредни