Новогодишње честитке ученика 6. разреда (програм Paint)

pozivnica mala

Предновогодишње активности су нарочито интересантне ученицима управо због новогодишњег духа који се осећа у ваздуху. Како се Нова година приближава, тако се и пажљиво планирају активности које би том маниру одговориле.
      Чланови биолошко-еколошке секције, а на предлог Ученичког парламента, правили су новогодишње јелке и украсе од рециклажног материјала и на тај начин оплеменили хол школе. Затим, ученици млађег школског узраста правили су новогодишње честитке и украсе и организовали продајну изложбу.
      Празнични дух није могао да прође и без Деда Мраза, те је организована додела пакетића за предшколце у издвојеном одељењу у Злакуси, на иницијативу родитеља (новогодишња представа за родитеље и децу). Такође, фирма „Спектар инжењеринг“ из Ужица у Градској општини Севојно даривала је пакетиће за децу из социјално осетљивих група.

giphy           На креативним радионицама у организацији наставника ликовне културе и педагога школе ученици су израђивали новогодишње честитке.

Обележен (16. новембар) - Међународни дан толеранције  у ОШ „Алекса Дејовић“
Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости у нашим културама, наша форма изражавања и начин да  будемо људи. Толеранција  је хармонија у различитостима. То није само морална дужност, то је такође законит захтев. Доследно поштовање људских права, бити толерантан не значи толерисање социјалних неправди или одбацивање или слабљење туђих уверења. То значи бити слободан, чврсто се држати својих уверења  и прихватати да се и други држе својих. То значи прихватање чињенице да људска бића, природно различита у својим наступима, ситуацијама, говору, понашању и и вредностима имају право да живе у миру и да буду какви јесу. Такође значи да се нечија виђења не наметну другима". Различито не значи лошије већ другачије!
Видети различитост значи видети позитивно. https://tolerancije.wordpress.com
         Ученице VII1 извеле су перформанс под називом „Другови ме одбацују, момозите ми!“ у циљу подизања прага толеранције и значаја међусобног поштовања и уважавања.

trkaУ суботу 14. 10. 2017. одржана је трка „За срећније детињство". Ученик IV1 Вук Драшкић освојио је 2. место у трци на 300 метара. Честитамо, Вуче!