Министар просвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић је данас посетио Севојно и нашу школу.

Министар је истакао да ће у Севојну бити настављено улагање у школске објекте и да ће у наредном периоду бити издвојено 60 милиона динара за изградњу спортске сале у школи "Алекса Дејовић".

Више о посети на сајту Глас западне Србије...

Преузето са сајта "Глас западне Србије":

Министар посвете, науке и технолошког развоја Младен Шарчевић посетио је данас Севојно, где је о реформи система образовања најпре разговарао са представницима Града Ужица и ГО Севојно, а потом са директорима обрзовно васпитних установа Златиборског округа.

Након састанака Шарчевић је обишао Основну школу "Алекса Дејовић" и ваљаоницу алуминијума.

"Данас смо видели ученике прве генерације који практична знања стичу у ваљаоници, у којој је цео систем дигитализован", рекао је министар Шарчевић и подсетио да је Ужице првак у увођењу дуалног образовања, чији су елементи уграђени у законодавни оквир који регулише тај вид средњошколског образовања.

Градоначеник Ужица Тихомир Петковић захвалио је министру на подршци важним пројектима, као што су развој високог образовања у Ужицу и школског спорта у Севојну. "Имамо подршку, сада је на нама да убрзамо процедуре и омогућимо да се 2019. године упишу први студенти на извоједно ИТ одељење Универзтета у Новом Саду", рекао је Петковић, саопштило је Министарство просвете.