Сарадња - на заједничком послу у поезији ОШ ,,А. Дејовић", Ужичка гимназија и песници ,,Клуба три" из Ужица

Наша сложена историја и динамични простори на којима живимо захтевају од нас бављење културним догађајима на начин на који би требало да радимо, у знаку сећања и захвалности. Важност догађаја се одређује начином третманa, што указује на међугенерацијску сарадњу којом се негују вредности од заједничког значаја. Такву суштину имало је Песничко вече, поводом сто година од завршетка Првог светског рата и 77 година од Битке на Кадињачи, под геслом ,,Да се не заборави", у организацији Књижевне секције ,,Клуба три" из Ужица, које је одржано у уторак, 27. 11. 2018. године.

Сећамо ли се туђе истине?! Не, него своје, јер разумемо важност и значај догађаја за све нас. Јер, осећамо исправност и очински дух наших претходника који су се борили за слободу, за домовину, за оне истине што живот чине сврсиходним и смисленим.

Ужички гимназијалци Катарина Марић, Нађа Цвијовић, Петар Мојсиловић, и Крсман Трипковић, ученик ОШ ,,А.Дејовић" из Севојна, као и песници ,,Клуба три" Жарко Крстић, Драгица Ђурић, Дара Рајшп, Георгина Виторовић, Љубинка Тошић, Драгољуб Ристановић, Мирјана Полић Марић, Секула Новаковић, Оливера Павловић, Зага Јаџић, Гордана Дрљевић, Драган Чавић, и Миле Мајдов, песмом разрешавају обавезе у односима који се јављају у животу. Звучи надахнуто, истинито, али обавезујеуће.

Хвала нашим ученицима. Хвала на подршци проф. др Биљани Грујичић из Ужичке гимназије, као и Вери Рајаковић, наставници и песникињи из ОШ ,,А.Дејовић", Севојно.

Вера Рајаковић (општи део текста)

и Драгица Ђурић (захвалница)

П.С. Садашњи ђаци Ужичке гимназије Катарина Марић и Петар Мојсиловић су били ученици наше школе, добри рецитатори и говорници.

20181127 182334
20181127 183150