У оквиру светосавских дана реализоване су заједничке активности ученика наше школе и предшколаца вртића „Маслачак“ у Севојну. Место сусрета је био књижни огранак Народне библиотеке у Ужицу. У жељи да се ученицима и предшколцима приближи амбијент библиотеке, као најприродније место за стицање потребних знања, организовано је ово дружење. Показало се сасвим оправдано, јер поред упознавања деце предшколског  узраста са децом млађег школског узраста, остварен је контакт који ће се развити у међугенерацијску сарадњу. То је показала и радионица „Старији читају млађима“ у којој су четвртаци читалаи песме предшколцима о Светом Сави. Поред прича, певане су и светосавске песме. Споља гледано, старији су млађима ауторитет којем они верују зато што су генерацијски блиски и лакше се разумеју.

20180131 121447
20180131 121505