1     У ОШ "Алекса Дејовић"у Севојну одржано је првенство у шаху, на нивоу Школе, у времену од 09:00-13:30х. Такмичило се 38 ученика од 1. до 8. разреда. Број одиграних коле је 7. У овом такмичењу жеља за надметањем и интересовање за игру су доминантни, док познавање основних правила шаховске игре, ниво разумевања позиције и циља игре и  концентрација при игри су слаби - мишљења је организатор такмичења, Шаховски клуб Ужице.

Шаховски клуб Ужице је три првопласирана играча, Алексу Бугариновића (6 поена), Дарка Варагића (6 поена) и Александра Зечевића (6 поена), наградио књигама (о шаху), а све учеснике захвалницама.

Такмичење је протекло у спортском духу, а и добра је полазна основа  (због броја заинтересованих) за даље шаховске активности које би свој пун израз добиле у организованом  вежбању шаха.