Човек је биће заједнице, али је и биће дијалога. А беседа као форма комуникације даје простор на којем је могуће засејати природност, спонтаност, искреност, али и слободно излагање препознатљиве реалности која има све шансе да се претвори у искуство и живот. Беседе они који трагају за истином, лепотом и смислом. Истином, наглашавам, јер мудри људи су препознали да је истина несавладива силама зла, за нас је она чврст, непоколебљив темељ на којем можемо трудбено и сигурно зидати кулу животне радости.
Ово је шеста година како се у нашој школи одржава такмичење у беседништву. У сарадњи са Народном библиотеком Ужице и Књижевним удружењем „Паун Петронијевић Рујно“ истрајавамо и у ковид околностима, успевамо да културним активностима говоримо колико нам је важно...да говоримо, опомињемо, развијамо правилну свест о култури, јер само тако можемо расклијати семе које ће израсти у здраву крошњу живота. Успевамо да у 6. години такмичења одржимо добар ниво организације и гостопримства, што потврђују присутни тамичари и њихови ментори.
Ове године беседници су беседили на тему: „Ја сам чове, а не cloude ресурс“
Такмичење је вредновао жири у саставу: Отац Милић Драговић – протојереј ставрофор и старешина храма Светог Марка у Ужицу, Биљана Аксентијевић - професор српског језика и књижевности, Нела Томић Богдановић – библиотекар у НБУ. Највредније и најубедљивије беседе беседили су:
ПРВА КАТЕГОРИЈА
- место Анђела Цвијовић, Медицинска школа Ужице
- место Ања Бујишић, Ужичка гимназија
- место Вук Танасковић, ОШ „Алекса Дејовић“ Севојно
ДРУГА КАТЕГОРИЈА
- место Милена Чантрак, апсолвент Педагошког факултета Ужице
- место Димитрије Стојиљковић, Техничка школа Ужице
- место Сара Вучковић, Ужичка гимназија
Културноуметнички програм обогатили су ученици Музичке школе у Ужицу: Нађа Ракић, Матија Божовић, Дуња Миливојевић, Маша Оташевић и ученик наше школе Матеја Мићовић. Програм је водила ученица наше школе Анђела Вучковић.